Pop up izložba: Lana Sokolić “Crno bijeli svijet pun boja”

3. KRIŽEVAČKO LIKOVNO LJETO

9. 7. 2021. od 10 do 13 sati

POP UP IZLOŽBA: LANA SOKOLIĆ “CRNO BIJELI SVIJET PUN BOJA”

Atrij Likovne galerije Gradskog muzeja Križevci

Lana Sokolić ima 15 godina i upravo je završila 8. razred Osnovne škole “Vladimir Nazor” Križevci.

Slikanjem se počela baviti s 13 godina kada je krenula na tečaj slikanja kod profesora Zorana Homena i uspješno ga završila. Iako je isprobala dosta crtačkih i slikarskih tehnika najviše se pronalazi slikajući uljanim i akrilnim bojama, te većina radova nastaje upravo u tim slikarskim tehnikama. Lana svojim radovima želi pokazati svoju ljubav prema slikarstvu i umjetnosti, želju za stvaranjem i poticanjem drugih na isto, pa poručuje: “Želim razvijati svoju maštu i istaknuti se, te mlađima pokazati kako umjetnost može biti zabavna i da slikanje nije samo nanošenje boje na platno i papir, nego da se tim radovima pričaju priče. Drugima želim poručiti da su dobrodošli u svijet umjetnosti i stvaralaštva, ulaskom u njega otkriti će nešto novo, posebno, naizgled predivno i očaravajuće. “

Lanini radovi objavljeni su na Instagram profilu (@_.colorista._) i Facebook profilu (Lana Sokolić).

Izložba je realizirana uz potporu Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Grada Križevaca i Koprivničko-križevačke županije.