Pop up izložba: Kristina Vuković i Andrej Dundović “ Čarolija Abruzza”

3. KRIŽEVAČKO LIKOVNO LJETO

8. 7. 2021. od 10 do 13 sati

POP UP IZLOŽBA: KRISTINA VUKOVIĆ I ANDREJ DUNDOVIĆ “ ČAROLIJA ABRUZZA”

Atrij Likovne galerije Gradskog muzeja Križevci

“Čarolije Abruzza”

Italiju, našeg zapadnog susjeda, mislimo da dobro poznajemo. Ta mnogi su potegnuli preko Trsta do Venecije, zatim Padove, Bolonje, Milana i Firence. Rim je tu nezaobilazno turističko odredište. Netko se otisnuo i trajektom do Ancone i San Marina. Nerijetko se na planu puta nađe i Napulj. Ipak, za većinu putnika Apenini središnje Italije uspješno sakrivaju jedan dragulj, najzeleniju regiju Italije, čiju trećinu površine prekrivaju nacionalni parkovi i zaštićena područja prirode – najviše u Europi – regiju Abruzzo. Kroz dvije godine, Kristina i Andrej otkrivali su prirodne i kulturne divote ove regije, a tračak njihovih pohoda doživite na ovoj izložbi fotografija.

Izložba je realizirana uz potporu Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Grada Križevaca i Koprivničko-križevačke županije.