Obilježavanje Dječjeg tjedna u Gradskom muzeju Križevci

Povodom obilježavanja Dječjeg tjedna Gradski muzej Križevci organizira od 06. do 08. listopada besplatno stručno vodstvo kroz stalni muzejski postav i etno park. Razgled Muzeja uključuje upoznavanje s arheološkom zbirkom u okviru koje su predstavljena važna prapovijesna i srednjovjekovna nalazišta ovog područja. Zbirka oružja sadrži zanimljive primjerke hladnog i vatrenog oružja, a najraniji primjerci ove zbirke datiraju u 16. st. S bogatom poviješću grada posjetitelji će se moći upoznati kroz kulturno-povijesne zbirke i cehovsku. Sakralna zbirka sa svojim izlošcima svjedoči o vrijednim inventaru sakralnih objekata u gradu i okolici. O životu na selu govori etnografska zbirka s brojnim eksponatima koji uvijek privlače pažnju posjetitelja.

U dvorištu Muzeja smješten je etno-park s primjercima tradicijske arhitekture šireg križevačkog područja koji svojim originalnim objektima dočarava izgled seoskog gospodarstva.

Više na:https://krizevci.hr/djecji-tjedan-od-4-do-10-listopada/