Početak radova na rekonstrukciji i obnovi atrija Likovne galerije Gradskog muzeja Križevci

Gradski muzej Križevci započeo je radove na rekonstrukciji i obnovi atrija Likovne galerije Muzeja.

Prijavom na Javne pozive za predlaganje programa u kulturi Gradski muzej Križevci prikupio je 55.000,00 kn / 7.299,75 Eur, a potporom Koprivničko-križevačke županije i Grada Križevaca.

Likovna galerija nalazi se u središtu grada, neposredno uz gradski park, a njezin atrij jedan je od najugodnijih otvorenih prostora u gradu za razna kulturna događanja tijekom ljetnih mjeseci.
Zgrada Likovne galerije, tzv. Sabornica, jedna je od najstarijih križevačkih građevina. Nekada se nalazila uz južna gradska vrata i na samome početku glavne ulice. To je građevina graničarskog baroka s jednostavnim ukrasima i masivnim mansardnim krovom. Današnji izgled zgrada je dobila nakon pregradnje 1984. g., kada je u nju uselila Likovna galerija sa svojim izlošcima.

Zgrada Likovne galerije i atrij ujedno su i prostori u kojima se tijekom cijele godine održavaju izložbe i velike izložbe iz fundusa, pop up izložbe, koncerti, performansi, projekcije i različita kulturna i umjetnička događanja i manifestacije.

Zahvaljujemo Koprivničko-križevačkoj županiji i Gradu Križevcima.

*Fiksni tečaj konverzije 1 EUR = 7,53450 kn