Noć muzeja 2017.

U petak, 27. siječnja 2017., u prostorima Gradskog muzeja Križevci održana je tradicionalna Noć muzeja, koja je ove godine tematski bila posvećena glazbi.

U vremenu od 18 – 21 sat brojnim je Križevčanim svoja vrata otvorio stalni muzejski postav.

Drugi dio programa održan je u prostorima Likovne galerije. Jelka Vukobratović održala je predavanje pod nazivom O križevačkim glazbenim velikanima i mimo njih – stvarni utjecaj glazbenika na život u gradu i sve što se o tome niste usudili pitati. Slijedilo je predavanje Andreje Višak o zaboravljenom križevačkom skladatelju Božidaru Mohačeku. Treće predavanje pod nazivom Prikaz Alberta Štrige i Vatroslava Lisinskog u filmu „Lisinski“ održao je Tomislav Bužić.

U glazbenom dijelu programa prof. Emin Armano odsvirao je četiri kraće skladbe Božidara Mohačeka te sonatu Leopolda Koželuha.