Preminuo prof. dr. Marijan Jošt

U ove blagdanske dane neugodno nas je iznenadila vijest da je početkom tjedna preminuo prof. dr. Marijan Jošt, istaknuti hrvatski agronom i naš dugogodišnji sugrađan. Profesora Jošta poznajemo prvenstveno po njegovim dosezima na području oplemenjivanja bilja, no manje je poznato da je u mladosti dr. Jošt bio i zapaženi umjetnik. Uskoro će se navršiti šest desetljeća od kada je, u siječnju 1962., u prostorima novouređenog Gradskog muzeja Križevci organizirana izložba grafika i skulptura koje je priredio prof. Jošt. Bila je to prva izložba u novouređenom prostoru Muzeja u Sermagijevoj ulici, te ujedno i prva Joštova autorska izložba, koju je razgledalo dvjestotinjak Križevčana.

Djelatnici Gradskog muzeja Križevci izražavaju iskrenu sućut obitelji prof. dr. Marijana Jošta.