Pop up izložba: “Poculice križevačkog kraja”

08. 07. 2020. od 10 do 13 sati

POP UP IZLOŽBA: „POCULICE KRIŽEVAČKOG KRAJA“
Drugo križevačko likovno ljeto

KUD “Prigorje” i Gradski muzej Križevci

Atrij Likovne galerije Gradskog muzeja Križevci

Na izložbi će se moći vidjeti iznimno vrijedne i likovno beskrajno zanimljive poculice iz fundusa Gradskog muzeja Križevci kao i dio bogate kolekcije koju čuva KUD „Prigorje“.

Za izložbu poculice je izabrao, pripremio i postavio član Kud “Prigorje” Ivan Vinković. Ivan će za vrijeme trajanja izložbe posjetitelje upoznati s povijesti poculica i provesti kroz izložbu. Članovi Kuda izvest će djelić svog programa.

Zahvaljujemo Ministarstvu kulture Republike Hrvatske, Gradu Križevcima i Koprivničko – križevačkoj županiji koji su financirali realizaciju programa. Zahvaljujemo svim ustanovama i pojedincima koji su pomogli u ostvarenju projekta Križevačko likovno ljeto.

Na ulazu u Atrij i Likovnu galeriju nalazi se dezinfekcijsko sredstvo za posjetitelje, koji su obavezni dezinficirati ruke pri ulasku u Galeriju. Posjetitelji su dužni održavati razmak od 2 metra.
Ostale površine za koje se uoči da ih posjetitelji često dodiruju, redovito će se dezinficirati.