Radionica/seminar: Dokumentacijske obrade muzejskih predmeta

DOKUMENTACIJSKE OBRADE MUZEJSKIH PREDMETA

datum početka/završetka: 4.7.2019. / 4.7.2019.

vrijeme održavanja: u 10:00 sati

mjesto održavanja: Gradski muzej Križevci

organizator: Muzejski dokumentacijski centar, Arheološki muzej u Zagrebu, Muzej za umjetnost i obrt, Link2, Gradski muzej Križevci

Muzejski dokumentacijski centar, Arheološki muzej u Zagrebu, Muzej za umjetnost i obrt i tvrtka Link 2 organiziraju radionicu/seminar  na temu dokumentacijske obrade muzejskih predmeta.

Na radionici/seminaru će muzejska savjetnica Jacqueline Balen, informatičar savjetnik Zoran Svrtan,  kustosica Iva Validžija, Ivica Sačer iz Link2 i dr.sc. Goran Zlodi, Filozofski fakultet u Zagrebu pomoću odabranih primjera iz muzejske prakse govoriti o specifičnostima pojedine muzejske građe i na primjerima iz muzeja prikazati moguća rješenja (Arheološki muzej u Zagrebu, Dubrovački muzeji, Etnografski muzej Split, Etnografski muzej u Zagrebu, Hrvatski prirodoslovni muzej, Muzej Slavonije Osijek, Povijesni i pomorskog muzeja Istre,  Prirodoslovni muzej Rijeka, Zbirka umjetnina Ante i Wiltrud Topić Mimara – Muzej “Mimara”, Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Zavičajni muzej Poreštine-Museo del territorio parentino, Hrvatski muzej naivne umjetnosti).

Obzirom da će na radionici biti i matičari prve razine Jacqueline Balen i Zoran Svrtan bit će govora i o studijskim zbirkama, procjeni predmeta kao i nova legislativa koja je na snazi (Zakon o muzejima, Pravilnik o Upisniku javnih i privatnih muzeja u Republici Hrvatskoj, Pravilnik o načinu i mjerilima za povezivanje u Sustav muzeja Republike Hrvatske) ili u postupku donošenja (Pravilnik o stručnim zvanjima i drugim zvanjima u muzejskoj djelatnosti te uvjetima i načinu njihova stjecanja).

Molimo da se prijavite na radionicu na: ivalidzija@mdc.hr